Kodėl vaikams taip svarbus geras ortopedas?
Ortopedija –medicinos sritis, kuri yra atsakinga už judėjimo aparato veiklą, turint omeny raumenų, kaulų, sausgyslių pakitimus. Ši mokslo sritis atsirado jau gana seniai, dar priešistoriniais laikais, kada po karo buvo su įvairiais mediniais ar kauliniais įtvarais buvo tiesinami sulaužyti vaikų kaulai. Tai galima sakyti atlikdavo tuometinis vaiku ortopedas, šiuolaikinio ortopedo pirmtakas.
Ortopedo paslaugos
Šiandien ortopedo paslaugos ypač aktualios sportininkams, kurie, turėdami didžiulį kaulų, raumenų, judėjimo aparato krūvį, dažnai patiria profesines traumas. Ortopedo pagalba reikainga ir po traumų, įvairių sunkių lūžių, kada reikia iš naujo mokytis judėjimo pagridnų. Ne paslaptis, kad labai dažnai ortopedo pagalbos reikia vaikams. Ortopedai traumatologai gydo suaugusiųjų ir vaikų kaulų lūžius, suolyšusius meniskus, kaulų išnirimus, tvarko pėdos kaulų deformacijas. Vaikai dažniausiai vedami pas ortopedą esant kojų traumoms, rankų lūžiams, kadangi dėl greito augimo nespėjantys tvirtėti kaulai yra labai neatsparūs stipresniems mechaniniams procesams. Kita rimta mažųjų problema – pilnapadystė, kurią labai svarbu pastebėti kuo ankstesniame amžiuje, avėti specialią avalynę bei stengtis užkirsti kelią rimtesniems padariniams. Šiuolaikinio amžiaus vaikų problema – netaisyklinga laikysena, iškrypęs stuburas. Ko gero nebūtų sunku atrasti priežastį, kodėl vaikų su netaisyklinga laikysena dabar tiek daug. Didelės reikšmės turi mažiau aktyvus gyvenimo būdas, didžiosios dienos dalies praleidimas sėdomis mokykloje, namuose ruošiant namų darbus ir sėdint prie kompiuterio. Ortopedijos profesionalų Ortopro teikiamos vaikų ortopedo konsultacijos metu ištiriamas stuburo iškrypimo laipsnis, nustatoma netaisyklingos laikysenos stadija ir tada skiriamas tam tikras įtvaras, liemenė ar kita priemonė, priskiriama nešioti tam tikrą paros dalį. Neesant rimties negalavimams arba nežymiems laikysenos pakitimams, vaikams skiriamos tam tikros laikysenos kontrolės priemonės, tokios kaip mikšti kamuoliai, specialūs krėslai, treniruokliai, priemonės specialioms mankštoms atlikti arba tisiog sudaromos tam tikrų pratimų programos. Tėvai turi atsiminti, kad pastebėtus ortopedinius vaiko sutrikimus – netaisyklingą laikuseną, eiseną, iškrypusį stuburą ir panašiai, svarbu į gydytojus kreiptis kuo anksčiau, kol vaiko kaulai dar nėra visiškai sutvirtėję ir susiformavę. Kitaip tariant, vaiku ortopedas galės pasiekti geriausių gydymo rezultatų, kol vaiko judėjimo aparatas dar pasiduoda performavimui.
Lauryno sėkmė su Ortopro
Matematikos mokytojos Laimos iš Jonavos rajono sūnus Laurynas nuo tada kai pradėjo eiti į mokyklą, vis dažniau ėmė kūprintis, vaikščiodavo sukumpęs, ėmė skųstis nugaros skausmais. „Anksčiau berniuko geriausias draugas buvo dviratis, tačiau vėliau jis net važinėjimo ėmė vengti teigdamas, kad važiuojant jam paskausta viršutinė nugaros dalis“- pasakoja Laima. Pastebėjus vaiko negalavimus, ji skubiai nuvedė jį pas ortopedijos profesionalus Ortropro. Ten kompetetingų gydytojų ortopedų konsultacijų metu buvo nustatyta ne tik Lauryno netaisyklinga laikysena, bet ir pradinė stuburo iškrypimo stadija. Laurynui buvo paskirtas specialus įtvaras, su kuriuo turėdavo sėdėti ne tik mokykloje, tačiau ir namuose. Kitas įtvaras buvo skirtas nakčiai. „Nebuvo lengvą vaiką įtikinti nešioti įvarus, jis sakydavo,kad jaučias lyg karste, tačiau visada primindavau, kad jo svajonė tapti krepšininku negalės būti įgyvendinta turint sužalotą stuburą ir netvirtus kaulus“- prisiminimus pasakoja Laima. Gydytojų paskirtas gydymas buvo labai efektyvus, o ir Laurynas labai nuoširdžiai stengėsi laikytis įtvarų nešiojimo grafikų. Specialus pratimų sąrašas taip pat buvo sudarytas. Pratimus vaikas turėjo atlikti kas antrą dieną, jam kas kartą padėdavo mama. Vaikų ortopedas be abejonės turi labai didelę atsakomybę, nes nuo jo profesionalumo priklauso, kokios problemos bus išvengta suaugusio jaunuolio ateityje. Laima ragina visus tėvus atidžiai stebėti savo vaikų savijautą, laikyseną, gyvenimo būdą ir, reikalui esant, nedvejojant kreitis į ortopedijos profesionalus.
Leave a Reply