Ko reikia, norint būti geru renginių vedėju?
Renginiams vedejas gali suteikti šarmo, spindesio ir net ir prastai suplanuotą renginį padaryti labai geru. Kita vertus, ir geras renginys gali sugriūti, jeigu jį veda prastas vedėjas – žmonėms tik ir įstrigs įspūdis, kaip jis blogai kirčiavo žodžius, laidė įžeidžiančius pokštus, negerbė auditorijos, per tyliai kalbėjo, užgesus apšvietimui apskritai dingo… Tad, kad būtumėte geru vedėju, reikia stengtis ir ugdyti kai kurias savo savybes.
Puiki retorika
Pagrindinis bruožas, kuriuo pasižymi renginio vedejas – tai labai gera retorika. Jeigu ji ne tokia, tuomet reikėtų pasitobulinti, lankyti kursus, kalbėti garsiai ir įsirašyti tai, paskui perklausyti. Tokie dalykai leidžia mokytis, tačiau apskritai iškalbingumą būtų galima laikyti prigimtiniu dalyku. Klausimas, kaip vėliau ši savybė laikui bėgant yra ugdoma.
Patraukli išvaizda
Visgi vedėjas ant scenos turi būti patrauklus ir malonus kiekvieno žiūrovo akiai. Nereikia sukurti specialaus išskirtinio stiliaus, tiesiog reikia atrodyti tvarkingai. Šis reikalavimas tikrai yra lengvai įveikiamas kiekvienam žmogui, kadangi sutvarkyti išvaizdą – tai pusdienio ar 10 minučių reikalas, priklausomai nuo to, kiek to grožio jums davė gamta.
Drąsa
Laikoma, kad pati didžiausia pasaulyje egzistuojanti baimė – tai viešo kalbėjimo baimė. Taigi, žmonės, kurie, kaip ir daugelis kitų, bijo kalbėti viešumoje, galbūt turėtų atmesti šį savo tikslą. Kita vertus, galima galvoti ir apie tai, kad visko įmanoma išmokti, ir net ir profesionalūs bei žinomi aktoriai, renginių, laidų vedėjai tam tikru metu jaudinasi atlikdami savo darbą, ypač, jeigu auditorija tikrai didelė. Visgi, mokytis šioje srityje yra ko.
Nepasidavimas blogai nuotaikai ar susierzinimui
Ne visi renginiai, kuriuos vesite, jums patiks. Kartais jų idėja bus nepriimtina, dažniau – tiesiog publikoje bus negarbingų, nemandagių, apsvaigusių žmonių, kurie kažką jums sakys, aiškins ir pan. Taigi, vedėjo nuotaika – tai renginio nuotaika. Vedėjas visais atvejais, net jeigu yra įžeidinėjamas, turi atlaikyti tai, sukurti gerą, džiaugsmingą atmosferą, o ne supykęs rodyti savo ego ar išsigandęs atsitraukti. Tas pats yra ir apskritai su nuotaikos kaita. Net jeigu šiaip kažkas gyvenime nesiseka, darbą reikia dirbti gerai – o palaikyti gerą nuotaiką ir būti tos geros nuotaikos – tai vedėjo darbo dalis.
Mokėjimas paskelbti apie savo paslaugas
Atkaklumas nenužeminti kainos – tai įeina apie mokėjimą skelbti savo paslaugas. Geras vedėjas klientų ras ir per pažįstamus, bet verta mokėti save reprezentuoti skelbimuose, reklamose, internete. Ir, labai svarbu – negadinti rinkos, nemažinti kainos.
Leave a Reply